Strážci Lady Ryany
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Příběh 5

Goto down

Příběh 5 Empty Příběh 5

Příspěvek  Erin Thu Dec 20, 2007 1:41 pm

„Chá ty jsi mi šprýmař, hospodskéj, ještě jednou,“ utřel fousy a začal zplna hrdla vyzpěvovat co mu padlo na jazyk. „Jak já bych si dal něco dobrého ještě k snědku, Ty můj tichý pomocníku!“ plácl tichého společníka do zad a ten jen vydal zvuk podobný zachrčení. Přeci jen byl jeho pán třikrát tak velký, třikrát tak bohatý a třikrát tak hlasitý. „Hej měl jsem já milou, slečnu roztomilou…“ Spadl z křesla jak se do toho zpívání opřel a pomalu se sbíral zpět do křesla. „ Kde jsme to skončili? Tys mi tu povídal báchorky! Ale ty já ti nevěřím, takové blbosti vyprávěj nějakým holomkům ne mě!.. Škit…Ty si myslíš že jsem takový blb? Chá hospodo, kde to vázne! Já mám žízeň! Doneste mi korbel piva ať tu jen tak nesedím, holomci líní!“ Rozkřikl se a po mladé služce v hospodě hodil prázdný džbán již asi desátý. Ten se s mohutným rámusem roztříštil o zeď jak mladá dívčina uskočila. „…škit...Povídej mi dál ten příběh…povídej mi tu šílenou báchorku! Prej pán! Prej mocnej! Chacha…Zní to jak pohádka. Tak už mluv ať mi zpříjemníš tohle dlouhé čekání na pivo. Už ti do toho nebudu skákat! Mluv no tak…!“
Mladík si poposedl : „Jak jsem už říkal,“ odkašlal si „jedná se o mocného pána větru. Není to tak dlouho co se roznesla zvěst o tom, že se mu vzbouřili poddaní…Sebrali mu jeho mocný pergamen. Rvali se o něj a roztrhali ho. No a pak se lekli každý vzal kousek pergamenu a utekli do konců světa aby se ztratili z moci pána větrů. A on teď je velmi nešťastný, lítá světem a snaží se je najít…Jenže již prý prohledal vše co mohl a své špatné pomocníky nikde nenašel…Už i slíbil velkou odměnu, ale stále nikdo nenašel se kdo by mu dokázal pomoci.“

U vedlejšího stolu seděl válečník, člen Strážců Lady Ryany a tiše poslouchal. Jak mladík domluvil vstal a šel směrem k domu strážců. Jak otevřel dveře všiml si že je jich tu nějak moc a rozhodl se jim o povědět o tom pánu větrů, který sám si s tím neví rady…
Erin
Erin

Po?et p?ísp?vk? : 183
Join date : 21. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru