Strážci Lady Ryany
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Příběh 3

Goto down

Příběh 3 Empty Příběh 3

Příspěvek  Erin Fri Oct 26, 2007 11:32 pm

Na úpatí strmé skály, tam kde se schází noc a den, tam kde slunce jednou za den potkává se s měsícem, tak děli se divné věci. Již od pradávna lidé si o tom šeptali, ukazovali na stíny potulující se v těchto krajích, nikdo však neměl odvahu tam vstoupit…A pak jednoho dne začali se ozývat z toho divného místa děsivé zvuky…

Bylo ráno, když měšťan vycházející z Kronu všiml si ostře rudé záře nad skalisky v dálce. Byla to oslňující záře, jenž vycházela zpoza obzoru. Omámen stál tam dobře půl hodiny, než do něj vrazil posel na koni a proletěl kolem něj přímo do Kronu. Měšťan rychle vzal nohy na ramena a pelášil směrem do Kronu. Když tam doběhl stál již posel před kašnou a hltavě z ní pil. Pomalu začali se kolem shromažďovat davy lidí. Byli tam tací bojovníci jako sám Mara Galader, známí to pán šelem nebo Lukas Turan, Etalen Zira i Eliška Krásnohorská a spousta dalších známých i neznámých tváří. Když hltavě dopil, otřel si posel ústa a začal prohrabávat kapsy. Vytáhl zmačkaný kus papíru rozhlédl se a začat citovat jména všech strážců. Když řekl poslední schoval papír zase do kapsy a ukázal prstem směrem k severní bráně.Celý houf strážců se vydal potichu za ním…

Když usedli v bytě u severní brány, byl již posel odpočatý a schopen normálně mluvit. Posadil se do křesla, ostatním pokynul aby se posadili a začal mluvit :

Milý strážci posílá mě jedna mladá dáma jménem Ryana *pousmál se při vzpomínce na krásnou zlatovlasou ženu* Jak jste již všimli na severu dějí se divné věci…Nikdo neví co se děje, záře vychází jakoby z podzemí, ale nikdo netuší co tak mocně dokázalo by zářit. Většina obyvatelů Šedých věcí již zbalila si pár věcí a s děsem v očích utekli. Potkal jsem jednoho, říkal něco o záři z podzemí která zaplavila celé Šedé věže. Trpaslíci utíkali co jim malé nožky stačili.
Nikdo nedokáže vysvětlit co děje se tam v podzemí, ale ty zvuky děsí všechny…Proto Ryana zrovna nyní pobývající v podzemí vystoupila a poprosila mne abych donesl vám tuto zprávu o pomoc. Ona jediná tam dokáže být, ale s málo lidmi mluví. Vypadala ustaraně a myslím, že neděje se tam nic dobrého.

Když domluvil bylo cítit ve vzduchu mnoho otázek. Vstal, uklonil a položil na stůl zmačkaný kus papíru a pomalu odešel z místnosti. Bylo slyšet jak zaklapnul dveře a až pak se všichni přítomní vrhli po kusu papíru…


Pomozte mi zastavit blížící se neštěstí …Ryana

I těch pár slov mluvilo za vše…Teď je důležité co nejdříve do Šedých věží vyrazit…A vysvětlit to zářící tajemství…Dřív než bude pozdě…
Erin
Erin

Po?et p?ísp?vk? : 183
Join date : 21. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru